Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Szczęśliwy finał poszukiwań

  Kilkudziesięciu policjantów wspomaganych przez strażaków prowadziło poszukiwania 70-letniej zduńskowolanki. Wyziębniętą i przemoczoną zaginioną odnaleziono po kilku godzinach intensywnych poszukiwań.

 2. Kradli w marketach, trafili za kratki

  18 letni zduńskowolanin i jego 17-letni kolega z Sieradza odpowiedzą za liczne kradzieże dokonywane w sklepach samoobsługowych. Ich łupem padały artykuły spożywcze, obuwie, kosmetyki oraz inne przedmioty o łącznej wartości ponad 4 tysięcy zł. Obaj mężczyźni trafili już za kratki, gdyż byli poszukiwani za wcześniejsze konflikty z prawem.

 3. O bezpieczeństwie z najmłodszymi

  Mundurowi spotkają się dziećmi w szkołach i przedszkolach, a także w zduńskowolskiej komendzie. W trakcie spotkań uczą bezpiecznych zachowań, zarówno podczas poruszania się po drogach, jak również w codziennych sytuacjach.

 4. Działania „Prędkość”

  16 października na terenie powiatu zduńskowolskiego funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili działania "Prędkość" ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Nie daj się oszukać!

  W związku z pojawieniem się kolejnych zgłoszeń dotyczących prób oszustw na tzw. "policjanta","wnuczka" funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli przestrzegają, jak nie stać się ofiarami przestępstw.

 6. Dzielnicowi na spotkaniu z rodzinami zastępczymi

  Zduńskowolscy policjanci uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli kierowanych do rodzin zastępczych. Spotkania są okazją do wskazania sposobów pomocy rodzinom oraz zapoznania uczestników z ideą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz alternatywnymi formami kontaktu z "policjantem pierwszego kontaktu" przy użyciu aplikacji Moja Komenda.

 7. Działania kaskadowe ,,Prędkość”

  Z prowadzonych corocznie analiz wypadków drogowych wynika, że nadal jedną z głównych przyczyn tego typu zdarzeń, jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego 20 października funkcjonariusze zduńskowolskiej "drogówki" przeprowadzą działania kaskadowe „PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem prowadzonych w całym województwie działań będzie zapobieganie zdarzeniom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

 8. Bezpieczeństwo uczniów

  Dzielnicowi w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" prowadzą działania edukacyjna i profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych.

 9. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 10. Zduńskowolscy strażacy świętowali.

  Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Zduńskiej Woli świętowała w niedzielę jubileusz 60-lecia istnienia. Na uroczystości z tej okazji nie mogło zabraknąć przedstawiciela zduńskowolskiej Policji.

Tagi

wypadek rower święto policji komendant wizerunek pedofil odblaski upal prewencja krew pożar marihuana ŚDM pijany Moja Komenda PaT wnioski dziecko ratowanie życia mapa zagrożeń zabójstwo motocyklista woda usiłowanie kradzieży z włamaniem oszustwa ruch drogowy narkotyki pobicie nietrzeźwy kierujący weekend kierownictwo poszukiwany pijana matka kradzież wakacje internet

Linki

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ