Bezpieczeństwo najmłodszych - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo najmłodszych

Znakomitą okazją do zapoznania dzieci z bezpiecznymi zachowaniami było spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Nr 1 w Zduńskiej Woli. Mundurowi uczyli dzieci prawidłowych zachowań oraz podpowiadali jak unikać niebezpieczeństw.

Podczas szkolnej wycieczki dzieci miały okazję zwiedzić budynek Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, poznać pracę policjantów, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Prowadzący spotkanie asp.sztab. Robert Latus przypomniał też o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą, polegającą na prześladowaniu, zastraszaniu, nękaniu czy wyśmiewaniu innych za pomocą m.in. portali społecznościowych. Podczas spotkania policjant przekazał uczniom odblaskowe opaski, podkreślając na ich ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa tzw. "niechronionych".

Dla dzieci największą frajdą była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Mierząc do wirtualnej tarczy trenażera strzelań okazało się, że oddanie celnego strzału nie jest prostym zadaniem.