Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania ponadpowiatowe na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców

Zduńskowolscy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy z Łasku, Sieradza, Oddziałów Prewencji w Łodzi oraz instytucji pozapolicyjnych prowadzili ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Szadek.

Skierowani do służby policjanci zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, dostosowywanie prędkości w obszarach zabudowanych oraz zachowania pieszych i rowerzystów. Natomiast na targowisku w Szadku mundurowi przy wsparciu policjantów operacyjnych oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego prowadzili działania ukierunkowane na ujawnienie alkoholu i wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Sprawdzali też legalność pobytu cudzoziemców oraz podejmowali działania zmierzające do przeciwdziałania kradzieżom kieszonkowym. 

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze przeprowadzili 233 kontrole stanu trzeźwości, skontrolowali 58 pojazdów. Policjanci ujawnili 56 wykroczeń, za które wystawili łącznie 40 mandatów. W dwóch przypadkach mundurowi zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Zatrzymano też mężczyznę , który kierował osobowym fordem pomimo orzeczonego sądownie zakazu.