Działania „Pasy” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Pasy”

Policjanci z zduńskowolskiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania pod nazwą "Pasy". Sprawdzali obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz prawidłowość przewozu dzieci.

W czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli przeprowadzili na terenie powiatu zduńskowolskiego, działania pn. "Pasy”. Tym razem mundurowi szczególną uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczeństwo przewozu dzieci. Okazało się, że nie wszyscy kierujący i ich pasażerowie zdają sobie sprawę z tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali 51 pojazdów, ujawnili 33 wykroczenia, z czego 19 polegało na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.

Przypominamy

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.

Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych