Nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu

W minioną środę zduńskowolscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy kierowali samochodami. Na szczęście w porę zostali wyeliminowani z ruchu i nie doszło do żadnej tragedii.

5 kwietnia około godziny 16:35  w Annopolu Nowym dzielnicowi zatrzymali do kontroli osobowego fiata, za kierownicą którego siedział nietrzeźwy 44-latek. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce na ulicy Kopernika w Zduńskiej Woli. Tam podejrzenia dzielnicowych wzbudził tor jazdy lanosa poruszającego się drogą tzw. "wężykiem". Po zatrzymaniu samochodu do kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło, ze kierowca był nietrzeźwy. Stężenie alkoholu w jego organizmie przekroczyło 3 promile. Dodatkowo okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Zapolice kierował samochodem pomimo orzeczonego sądownie zakazu. Obaj mężczyźni usłyszą zarzuty popełnienia przestępstwa. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy!

Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.