Bezpieczeństwo najmłodszych - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo najmłodszych

11 kwietnia kolejna grupa dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 9 w Zduńskiej Woli gościła w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Spotkanie stało się znakomitą okazją do zapoznania najmłodszych z bezpiecznymi zachowaniami

Podczas wycieczki dzieci miały okazję zwiedzić budynek Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, poznać pracę policjantów, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Prowadząca spotkanie sierż. Kamila Lubiszewska uczyła dzieci prawidłowych zachowań oraz podpowiadała jak unikać zagrożeń. Policjantka przypominała dzieciom również numery telefonów alarmowych oraz wskazała jak należy się zachowywać w razie ataku agresywnego psa.

Dla dzieci największą frajdą była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Mierząc do wirtualnej tarczy trenażera strzelań okazało się, że oddanie celnego strzału nie jest prostym zadaniem, ale za to świetną zabawą.

Prowadzącej spotkanie policjantce towarzyszyli uczniowie klasy "mundurowej" z ZSR CKU w Wojsławicach, którzy brali aktywny udział prelekcji.