Podsumowanie świątecznego weekendu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świątecznego weekendu

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Wielkanocnych, jak co roku, trwały wzmożone działania Policji. Funkcjonariusze nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości.

Święta na zduńskowolskich drogach minęły spokojnie. Policjanci odnotowali 5 kolizji drogowych, nie doszło do żadnego wypadku. Niestety kolejny raz na drogach  znaleźli się kierujący, którzy wsiadając nietrzeźwi za kierownicę ryzykowali nie tylko swoje życie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego. W świąteczny poniedziałek policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych  kierujących. Niechlubnym rekordzistą był 34-letni mieszkaniec gminy Szadek, który kierował osobowym fordem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się też, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Przypominamy! Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W dalszym ciągu apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcom przypominamy o zmieniających się warunkach drogowych związanych ze spadkiem temperatur, pieszym i rowerzystom natomiast przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych.