"Dzielnicowy bliżej nas" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzielnicowy bliżej nas"

19 kwietnia dzielnicowy asp.sztab. Jarosław Dzierżawski uczestniczył w zebraniu Koła Gospodyń Wiejskich w Czechach. Spotkanie stało się okazją do zaprezentowania realizowanych przez dzielnicowego programów oraz dyskusji na temat bezpieczeństwa mieszkańców.

Korzystając z gościnności Koła Gospodyń Wiejskich w Czechach dzielnicowy asp.sztab. Jarosław Dzierżawski przybliżył zebranym możliwości i sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Argumentując, że narzędzie to daje każdemu obywatelowi możliwość wpływu na poziom bezpieczeństwa zachęcał do korzystania z niego. "Policjant pierwszego kontaktu" poinformował również mieszkańców, że dzięki aplikacji "Moja komenda" znacznie łatwiej nawiązać z nim kontakt. Wystarczy tylko na urządzeniu mobilnym zainstalować aplikację, dzięki której bez trudu odnajdziemy numery telefonów i adres poczty elektronicznej dzielnicowego.

Policjant uświadamiał również obecnych jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Wiedząc, że wielu mieszkańców dociera do pracy pieszo lub korzysta z jednośladów przekazał zebranym odblaskowe opaski zachęcając do ich używania. Ostrzegał również przed działaniami oszustów, którzy podczas rozmów telefonicznych podszywają się za osoby najbliższe lub przedstawicieli rożnych instytucji. W ten sposób próbują manipulować i wyłudzać pieniądze na różne cele.