Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie czerwcowego, długiego weekendu na zduńskowolskich drogach

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, podczas czerwcowego długiego weekendu, trwały wzmożone działania Policji. Funkcjonariusze nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany był również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Mundurowi nie stosowali taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości

Czerwcowy długi weekend na zduńskowolskich drogach minął bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku, nikt nie został ranny. Policjanci odnotowali 9 niegroźnych kolizji drogowych.

Niestety. Mimo licznych policyjnych apeli, aby nie siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. Do policyjnych apeli nie dostosowali się także trzej kierujący, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Przypominamy: 

Kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli okaże się, że taka osoba nadal kieruje pojazdami, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.