Turniej piłkarski i piknik w Uniejowie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej piłkarski i piknik w Uniejowie

17 czerwca 2017 roku w Uniejowie odbyła się impreza plenerowa będąca inaugurację „Bezpiecznych Wakacji 2017”, podczas której odbył się Turniej Piłki Nożnej dla policjantów i pracowników łódzkiego garnizonu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Mecze rozgrywano na terenie obiektu sportowego im. Włodzimierza Smolarka. Drużyna zduńskowolskich mundurowych dotarła do ćwierćfinału rozgrywek.

Po fazie grupowej zduńskowolscy policjanci zmierzyli się w ćwierćfinale turnieju z drużyną KMP w Łodzi. Po wyrównanej grze zduńskowolanie zeszli z boiska pokonani przegrywając z doświadczoną drużyną 1:2.

Turniej zwyciężyła drużyna z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, która z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi otrzymała okazały puchar. Na drugim stopniu podium uplasował się zespół z Komendy Wojewodzkiej, a trzecie miejsce zajęła drużyna Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Podczas imprezy mieszkańcy i turyści mieli okazję uczestniczyć  w pikniku, gdzie można było obejrzeć sprzęt policyjny, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej. Zainteresowani mogli wziąć udział w konkursach w miasteczku ruchu drogowego, wiedzy o bezpieczeństwie a także przymierzyć sprzęt policyjny. Dla osób planujących pracę w mundurze przygotowano stoisko informacyjne, gdzie można było dowiedzieć się o procedurze przyjęcia do służby. Poza tym przedstawiciele  klubu motocyklowego Blue Knight zaprezentowali swoje maszyny. Podczas trwania pikniku, dzielnicowi z Poddębic na termach w Uniejowie rozdawali mieszkańcom oraz osobom przebywającym na tym terenie ulotki informacyjne dot. działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przekazywali informacje związane z działaniem aplikacji „Moja Komenda” a także programu „ Dzielnicowy bliżej nas”. Impreza odbywała się pod wspólnym hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo- kibicuj bezpiecznie”. Podczas imprezy odbyła się także zbiórka pieniędzy, które zasiliły konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom  po Poległych Policjantach. Organizatorami pikniku byli Burmistrz Uniejowa Pan Józef Kaczmarek, Policja woj. Łódzkiego, NSZZ ZW Policjantów w Łodzi, IPA Łódź a także producent sprzętu sportowego Zina, Termy Uniejów i ZRW Stanisław Katusza.

/KWP Łódź, KPP Zduńska Wola/