Działania „Prędkość” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość”

4 lipca na terenie powiatu zduńskowolskiego funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili działania "Prędkość" ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli prowadzą cykliczne działania  mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem zwracali szczególną uwagę na pojazdy jadące z nadmierną prędkością. W trakcie prowadzonych kontroli drogowych mundurowi nałożyli 24 mandaty karne za wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości.  W rażący sposób przepisy złamał 37-latek kierujący citroenem. Mieszkaniec Zgierza pędził na „pięćdziesiątce” w Szadku z prędkością 106 km/h. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy.

Przypominamy: 

Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli okaże się, że taka osoba nadal kieruje pojazdami, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!  Nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to ciągle jedna z najczęstszych przyczyn wypadków, niejednokrotnie tragicznych w skutkach.