Wakacyjna wycieczka w komendzie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjna wycieczka w komendzie

6 lipca półkoloniści z filii Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Spotkanie stało się znakomitą okazją do zapoznania najmłodszych z bezpiecznymi zachowaniami w okresie wakacyjnym.

Podczas wycieczki dzieci miały okazję zwiedzić budynek Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, usiąść za kierownicą radiowozu oraz poznać pracę policjantów. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz radzili jak unikać niebezpieczeństw mogących wystąpić w okresie letnim. Policjanci przekazali również  założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którą patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Mówili, czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny. Uświadamiali, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane, i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Okazało się że, dla dzieci największą frajdą była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Mierząc do wirtualnej tarczy trenażera strzelań okazało się, że oddanie celnego strzału nie jest prostym zadaniem, ale za to świetną zabawą.