Bezpieczna wakacyjna podróż - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna wakacyjna podróż

W ramach działań "Bezpieczne wakacje" zduńskowolscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego informowali podróżnych o prawidłowym przygotowaniu samochodu do wyjazdu oraz podpowiadali jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze.

13 lipca na jednej ze zduńskowolskich stacji paliw policjanci drogówki przeprowadzili działania informacyjne skierowane do podróżnych mające na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze. Mundurowi ostrzegali przed niebezpieczeństwami, w tym związanymi z korzystaniem podczas jazdy z telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki w ręce. Przypominali, że kierowca zajęty ekranem telefonu ma rozproszoną uwagę i znacznie gorzej kontroluje sytuację na drodze, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Mundurowi przypominali również o obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, a także zwracali uwagę na bezpieczeństwo przewozu dzieci. Informowali, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym.

Podczas prowadzonych działań zduńskowolscy policjanci przekazywali kierowcom ulotki z  informacjami jakie niebezpieczeństwa niosą ze sobą takie zachowania.

Przypominamy:

  • Kierowcy przyłapani przez  funkcjonariuszy na  korzystaniu z telefonu podczas jazdy niezgodne z przepisami muszą się liczyć z mandatem karnym i punktami karnymi. W myśl przepisów wynikających z prawa drogowego za naruszenie tego przepisu grozi grzywna w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.
  • Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.
  • Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.