Działania „Prędkość” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość”

W miniony weekend na terenie powiatu zduńskowolskiego funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili działania "Prędkość" ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem tych działań buło egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Z analizy wypadków drogowych zaistniałych podczas tegorocznych wakacji wynika, że główna przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli w miniony weekend przeprowadzili działani „Prędkość”. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

W trakcie prowadzonych kontroli drogowych mundurowi nałożyli 35 mandatów karnych za wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości.  W rażący sposób przepisy naruszyli dwaj kierowcy, którzy pędzili na „pięćdziesiątce" z prędkością powyżej 100 km/h.

Przypominamy:

Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli okaże się, że taka osoba nadal kieruje pojazdami, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Policjanci apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Zmienna aura, nagłe opady deszczu i silny wiatr drastycznie zmieniają warunki drogowe, co w połączeniu z brawurą może zakończyć się tragedią.