Nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu

W miniony weekend zduńskowolscy policjanci zatrzymali trzech pijanych mężczyzn, którzy kierowali samochodami. Na szczęście w porę zostali wyeliminowani z ruchu i nie doszło do żadnej tragedii.

28 lipca po godz. 18:30 dyżurny zduńskowolskiej komendy otrzymał informację o nieprawidłowo zaparkowanym na pasie awaryjnym trasy S-8 samochodzie osobowym. Skierowani na miejsce policjanci zastali w nim śpiącego mężczyznę. Pod dobudzeniu okazało się, że kierowca laguny był nietrzeźwy. Stężenie alkoholu w jego organizmie wyniosło blisko 3,5 promila. Po wytrzeźwieniu 38-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do decyzji Strosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Następnego dnia, na ulicy Sieradzkiej w Zduńskiej Woli, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego opla, za kierownicą którego siedział nietrzeźwy 26-latek. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce 30 lipca w miejscowości Rembieszów. Od kontrolowanego kierowcy volkswagena mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło, ze kierowca był nietrzeźwy. Stężenie alkoholu w jego organizmie przekroczyło 1,2 promila. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Pamiętajmy!

Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.