Promowali życie bez uzależnień - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Promowali życie bez uzależnień

Uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach oraz Szkoły Podstawowej w Szadku wzięli udział w III Wojewódzkim Przeglądzie Grup PaT w Sieradzu. Młodzież miała okazję wziąść udział w różnego rodzaju warsztatach, ale też nawiązać nowe znajomości i wspólnie spędzać czas zgodnie z ideą programu promującą modę na życie bez uzależnień.

W piątkowy wieczór uczniowie grup PaT-owskich z Wojsławic i Szadku wraz z swoimi rówieśnikami z innych powiatów województwa łódzkiego wzięli udział  w prowadzonych przez specjalistów warsztatach: kryminalistycznych, radiowych, fitness oraz capoeiry.  Reszta wieczoru upłynęła na wymianie doświadczeń teatralnych związanych z występami w ramach programu PaT oraz doskonałej zabawie. Następnego dnia wszystkie grupy zaprezentowały  się na scenie Sieradzkiego Centrum Kultury. Galę finałową swoją obecnością zaszczycili między innymi Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski, w imieniu marszałka województwa łódzkiego Jacek Rubinkowski, przedstawiciele władz samorządowych Sieradza i powiatu sieradzkiego. Na sali widowiskowej zasiedli również komendanci miejscy/powiatowi garnizonu łódzkiego, profilaktycy społeczni i młodzież. Wśród szerokiego grona zaproszonych gości obecny był również Wicestarosta Zduńskowolski Marcin Łabędzki oraz Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzata Mączyńska. W wystawianych przez młodzież spektaklach odnaleźć można było przesłanie życia wolnego od przemocy i uzależnień, ale też tolerancji i zrozumienia.  Na zakończenie Gali liderzy oraz opiekunowie grup otrzymali pamiątkowe statuetki.  

Pomysł ogólnopolskiego programu profilaktycznego, skierowanego do młodzieży, zrodził się ponad 10 lat temu w Komendzie Głównej Policji. Nazwano go „Profilaktyka a Ty”, w skrócie: PaT. Autorem programu jest Grzegorz Jach – inspektor Policji w stanie spoczynku, były Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego.

W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek. Program ten promuje modę na życie bez uzależnień, destygmatyzację młodzieży wykluczonej przez środowisko oraz odpowiedzialność za siebie i innych. PaT nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji. PaT to głos młodzieży w profilaktyce uzależnień!