Bezpieczeństwo uczniów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo uczniów

Dzielnicowi w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" prowadzą działania edukacyjna i profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych.

Dzielnicowi kontynuują  spotkania się z najmłodszymi uczniami szkól podstawowych i wychowankami przedszkoli. Podczas zajęć podpowiadają jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Podkreślają, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, czyli "niechronionych uczestników ruchu drogowego". Ostrzegają również przed niebezpieczeństwami, które mogą się przydarzyć podczas nieostrożnej zabawy, a także podpowiadają jak należy zachowywać się w kontaktach z obcą osobą lub agresywnym psem.  Spotkanie z dzielnicowym jest również okazją do zapoznania najmłodszych z umundurowaniem oraz wyposażeniem służbowym. Takie spotkania odbyły się w ostatnim okresie czasu w szkołach w Sikucinie, Izabelowie, Annopolu Starym oraz Janiszewicach. Natomiast w przedszkolu w Ochraniewie dzielnicowy mł.asp. Arkadiusz Nyziak dodatkowo włączył się akcję "Cała Polska czyta dzieciom".

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jej głównym celem jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych. Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.