Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Niepodległości w powiecie zduńskowlskim

11 listopada na terenie powiatu zduńskowolskiego odbędą się uroczyści w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Uroczyści Narodowego Święta Niepodległości w Zduńskiej Woli rozpoczną się o godz. 10:00 od zbiórki na ulicy Kilińskiego. Następnie ulicami Kilińskiego, Łaską i ulicą Kościelną uczestnicy uroczystości przejadą do Bazyliki Mniejszej p.w. WNPM. Po zakończonej mszy świętej około godziny 11:45 nastąpi przemarsz uczestników ulicą Kościelną na Plac Wolności pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. W czasie przemarszu nastąpią chwilowe utrudnienia w ruchu. Natomiast na czas trwania uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w godzinach 12:00 - 12:30 wyłączona z ruchu zostanie część Placu Wolności na odcinku od ulicy Sieradzkiej do ulicy Łaskiej. Następnie po zakończeniu uroczystości około godz, 12:30 wystartuje VI Powiatowy Bieg Niepodległości. Trasę liczącą 10 km rozpoczną dwa okrążenia wokół pl. Wolności. Następnie uczestnicy pobiegną  ul. Kościelną, ul. Złotą, ul. Widawską, dalej drogą do Zapolic, tam ul. Główną, do skrzyżowania, na którym skręcą w prawo, w drogę prowadzącą do pomnika upamiętniającego odzyskanie niepodległości w Strońsku, gdzie wyznaczono metę. Zakończenie biegu planowane jest na godz. 14:30

Uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości odbędą się również w Szadku. Tam o godz. 9:30 uczestnicy zbiorą się na placu przy budynku OSP, skąd przejdą do Kościoła Parafialnego. Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przejdą pod obelisk przy Urzędzie Gminy i Miasta Szadek. Podczas przemarszu nastąpią utrudnienia w ruchu na ulicy Warszawskiej i ulicy Rynek w Szadku.

W związku z utrudnieniami i zmianami organizacji ruchu kierowców prosimy o stosowanie się do poleceń osób wyznaczonych do kierowania ruchem, a także o ewentualny wybór alternatywnych dróg podczas trwania imprez i uroczystości.