Obchody Narodowego Święta Niepodległości - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W uroczystościach z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele partii, stowarzyszeń, placówek oświatowych oraz przedstawiciele służb mundurowych. Zduńskowolską Policję reprezentowała Komendant Powiatowy Policji insp. Małgorzata Mączyńska.

W uroczystościach nie mogło również zabraknąć asysty Pocztu Sztandarowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli . Obchody rozpoczęły się w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny od mszy świętej w intencji Ojczyzny. Po mszy uroczystości przeniosły się na Plac Wolności pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam wygłoszone zostały przemówienia oraz złożone kwiaty i wieńce.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbył się również zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli bieg na trasie Zduńska Wola - Strońsko. Na mecie uczestnikom biegu gratulowała między innymi Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzata Mączyńska.

Zarówno, podczas oficjalnych obchodów Święta Niepodległości, jak i organizowanego biegu, o bezpieczeństwo uczestników zadbali funkcjonariusze zduńskowolskiej Policji.