Finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

17 listopada 2017 roku w Hali MOSiR przy ul. Małachowskiego 7 w Łodzi odbył się XII finał konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs adresowany jest do uczniów drugich klas szkół podstawowych całego województwa łódzkiego i uczestniczą w nim pary zawodników złożone z dziewczynki wyłonione w eliminacjach powiatowych. Powiat zduńskowolski reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Janiszewicach.

Podczas zawodów uczniowie wykazali się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód przygotowany na wzór tego, jaki muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. Następnie odpowiadali na pytania z wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie. W organizowanym przedsięwzięciu wzięły udział najlepsze pary zawodników z 22 powiatów (44 osoby) - zwycięzcy eliminacji powiatowych, którzy przyjechali do Łodzi wraz z opiekunami. Powiat zduńskowolski godnie reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Janiszewicach, którzy dopingowani przez koleżanki i kolegów ze szkoły oraz dzielnicowego mł.asp. Arkadiusza Nyziaka ostatecznie zajęli 5 miejsce! Tegoroczne zawody wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Michowicach. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Andrzeja Łapińskiego.

Podczas tej wyjątkowej imprezy przeprowadzono również, cieszący się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem, konkurs „Super Kibice 2017". Zwycięzcą okazała się Szkoła Podstawowa w Błoniach. Podczas tej konkurencji dzieci prezentowały specjalnie na tą okazję przygotowane stroje, przyśpiewki, tańce, transparenty z hasłami bezpiecznego kibicowania. Dzięki tej gorącej rywalizacji kształtowały w sobie właściwe postawy zasad fair play.