Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Prewencyjne „Stop sprzedaży alkoholu nieletnim”

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli rozpoczęli akcję w ramach której przypominają, aby nie sprzedawać alkoholu nieletnim.

Do sklepów, barów na terenie powiatu zduńskowolskiego wyruszyli funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich oraz dzielnicowi. Policjanci odwiedzają sklepy, informują sprzedawców, rozdają ulotki. Kontrolują czy alkoholu nie nabywają nieletni. Do każdego sklepu, gdzie jest sprzedawany alkohol trafi list informujący o konsekwencjach sprzedaży alkoholu nieletnim. Mundurowi tłumaczą sprzedawcą, że w przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy uprawnia sprzedającego lub podającego napoje alkoholowe do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.

Każde ujawnienie nabycia alkoholu przez osobę, która nie ukończyła 18 roku życia  w danym sklepie, obligatoryjnie skutkować będzie wystąpieniem przez Policję do właściwego organu samorządowego z wnioskiem o odebranie zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Akcja potrwa do końca ferii.