Ferie tuż, tuż ... - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie tuż, tuż ...

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi w województwie łódzkim, zduńskowolscy policjanci przeprowadzili szereg spotkań profilaktycznych z dziećmi przekazując cenne wskazówki dotyczące bezpiecznych zachowań w trakcie zimowego wypoczynku.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli odwiedzili m. in. Szkołę Podstawową w Zapolicach, Krobanowie, Wojsławicach i Czechach. Na spotkaniach poruszono zagadnienia związane z ruchem drogowym i omówiono zasady bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu. Szczególną uwagę poświęcono tematyce noszenia przez dzieci elementów odblaskowych. Młodszy aspirant Anna Wiśniewska przypomniała również kwestie zagrożeń, na jakie dzieci mogą natknąć się podczas zabaw na świeżym powietrzu. Policjantka uprzedzała także o niebezpieczeństwach związanych z kontaktem z nieznajomym.

Przypominamy!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wyznaczyli „punkt kontroli autobusów”, który mieści się na parkingu samochodowym przy ul. Długiej 30 w Zduńskiej Woli. Funkcjonariusze zduńskowolskiej „drogówki”, kontrole autokarów będą przeprowadzali w sposób doraźny, po wcześniejszym zgłoszeniu takiego zapotrzebowania. Zgłoszeń dokonywać można osobiście w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli przy ul. Spacerowej 27 w godz. 7:30-15:30 od poniedziałku do piątku, lub w tym samym czasie telefonicznie dzwoniąc pod numer 43-824-43-21, a także całodobowo za pośrednictwem dyżurnego KPP w Zduńskiej Woli pod nr tel. 43 824-43-11. 

Istnieje również możliwość sprawdzenia autokarów przewożących dzieci i młodzież podczas ferii zimowych na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl, gdzie można uzyskać informacje podstawowe o dacie produkcji pojazdu, dacie ostatnich badań technicznych, przebiegu, ilości miejsc przeznaczonych dla pasażerów oraz o ważności polisy ubezpieczenia OC.

http://bezpiecznyautobus.gov.pl