Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Jechali na "podwójnym gazie". Policja apeluje o rozwagę i ostrożność.

Zduńskowolscy policjanci po raz kolejny wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych miał prawie 4 promile alkoholu we krwi.

Wieczorem 31 stycznia 2018 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault, który jechał całą szerokością jezdni. Mundurowi od razu wyczuli od kierującego silną woń alkoholu, a po przeprowadzeniu badania okazało się, że miał we krwi prawie 4 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Grozi za kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy do lat 10 oraz nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych. Nie była to jedyna sytuacja tej nocy. Policjanci zatrzymali także 23-letniego zduńskowolanina oraz 59-letniego mieszkańca Szadku, którzy również jechali na "podwójnym gazie".

Pamiętajmy!!!

Brak wyobraźni i odpowiedzialności osób, które po wypiciu alkoholu siadają za kierownicę skazują innych uczestników ruchu na stanie się ich potencjalną ofiarą.

Każdy kierowca wsiadający za kierownicę po alkoholu to potencjalny zabójca.

Widzisz – reaguj dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 997, 112.