Dojedź bezpiecznie, wróć cało i zdrowo! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dojedź bezpiecznie, wróć cało i zdrowo!

Przed nami ostatni weekend ferii. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy. Nie zwiększajmy śmiertelnych statystyk drogowych, za każdą liczbą kryją się tragedie całych rodzin.

W okresie ferii zimowych policjanci pełniący służbę na drogach, oprócz kontroli prędkości, zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci. Te młodsze obowiązkowo powinny podróżować w fotelikach bezpieczeństwa, pozostałe osoby, łącznie z kierowcą  w pasach bezpieczeństwa. Przestrzegamy przed zbytnim pośpiechem na drodze, tym bardziej, że z dnia na dzień mogą pogorszyć się warunki drogowe. Należy jeździć spokojnie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków  - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni itp. Nie ryzykujmy, siadając za kierownica po alkoholu. To prosta droga do tragedii.

PAMIĘTAJMY!

Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki wina lub kieliszka wódki może przyczynić się do nieszczęścia na drodze i wejścia w konflikt z prawem.