Ferie zimowe za nami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie zimowe za nami

Zakończyły się ferie zimowe w naszym regionie. Podczas tych dwóch tygodni zduńskowolscy policjanci dbali o to, aby przebiegały one przede wszystkim bezpiecznie. Jak co roku mundurowi czuwali nad bezpiecznym wypoczynkiem najmłodszych oraz bezpieczeństwem na naszych drogach.

Zduńskowolscy policjanci jeszcze przed feriami wielokrotnie uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi ucząc je, jak  bezpiecznie spędzać wolny czas. Rozmawiali także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zabawach w domu podczas nieobecności rodziców. Omawiali jak bezpiecznie korzystać z internetu, co to jest cyberprzemoc oraz jakie niesie za sobą skutki i konsekwencje. Spotkania te kontynuowane były również podczas ferii w miejscach organizowanego dla dzieci wypoczynku, a także podczas wizyt dzieci w budynku Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

Tak jak w latach ubiegłych podczas ferii zimowych - czasu wyjazdów na wycieczki i obozy, zduńskowolscy policjanci prowadzili kontrole autobusów dowożących dzieci młodzież do miejsc wypoczynku. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zarówno organizatorzy jak i sami rodzice mogli zwrócić się z prośbą o przeprowadzenie takiej kontroli. Podczas minionych ferii policjanci zduńskowolskiej drogówki skontrolowali przed wyjazdami 15 autokarów.

Policjanci jak co roku czuwali również, nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, sprawdzając m.in. prędkość, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Szczególną uwagą zostali objęci kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież. W trakcie ferii na drogach powiatu zduńskowolskiego doszło do 3 wypadków drogowych, w których ranne zostały 4 osoby. Odnotowano tez 28 kolizji drogowych. Niestety. Pomimo policyjnych apeli o rozwagę wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu, stwarzając tym samym realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Podczas ferii policjanci wyeliminowali z ruchu 4 nietrzeźwych kierujących.