Nietrzeźwy katował kota - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy katował kota

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który znęcał się nad 4-miesięcznym kotem. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

12 lutego 2018 roku dyżurny zduńskowolskiej komendy policji został zaalarmowany, że w jednym z mieszkań w Zduńskiej Woli nietrzeźwy mężczyzna znęcał się nad kotem. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że nietrzeźwy 45-letni zduńskowolanin podczas pobytu w mieszkaniu swojej byłej partnerki, najpierw bił ręką, a następnie celowo, z dużą siłą rzucił 4-miesięcznym kotem o podłogę. Po tym, poobijane zwierzę wyrzucił z mieszkania na korytarz kamienicy. Mężczyzna groził również, że innego znajdującego w mieszkaniu kota spali w piecu. Mundurowi ustalili miejsce pobytu wskazanego sprawcy, który przed przybyciem policjantów opuścił mieszkanie, w którym doszło do maltretowania zwierzaka. W chwili zatrzymania 45-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście kotu nic poważnego się nie stało. Po badaniu weterynaryjnym wrócił do swojej opiekunki.

Zatrzymany  mężczyzna po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz posiadania zwierząt. Zduńskowolanin za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.