Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach!

Śliska nawierzchnia oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach przyczyną zdarzenia drogowego, w wyniku którego trzy osoby trafiły do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność!

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 6 marca 2018 roku około godz. 16:40 na drodze Szadek -Zduńska Wola. Na łuku drogi w Szadkowicach kierująca hyundaiem 35-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadła w poślizg, a następnie tyłem pojazdu uderzyła w przydrożne drzewo. Zarówno kierująca, jak i dwie podróżujące z nią pasażerki trafiły na obserwację do szpitala.

Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady deszczu, a to powoduje, że na drogach może być bardzo ślisko. Dlatego policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • jezdnie mogą być przymrożone, śliskie, a tym samym łatwiej jest o utratę przyczepności i problemy z hamowaniem. Wszelkie manewry w takich warunkach mogą być niebezpieczne
  • w zagłębieniach terenu, wzniesieniach, w pobliżach lasów i zbiorników wodnych nawierzchnia może być wyjątkowa śliska.
  • należy zachować szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych oraz przy dojeżdżaniu do nich
  • dopuszczalna prędkość w takich warunkach nie oznacza bezpiecznej prędkości.