Działania „Prędkość” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość”

Od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu zduńskowolskiego funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą działania "Prędkość" ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem tych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Działania policjantów mają na celu przypomnienie kierującym o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowaniu „piratów drogowych” stwarzających niebezpieczeństwo na drogach. Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze nawet podczas dobrej widoczności. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi.

Policjanci apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Zmienne warunki atmosferyczne drastycznie zmieniają warunki drogowe, co w połączeniu z brawurą może zakończyć się tragedią.