Sprawdź samochód po zimie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdź samochód po zimie

Zimowa aura zdecydowanie nie służy samochodom. Mrozy, piasek i sól na drogach, dziurawe ulice nie pozostają bez wpływu na stan techniczny samochodu. Warto wykorzystać pierwsze ciepłe dni i przeprowadzić oględziny auta.

Policjanci przypominają, że po zimie warto sprawdzić stan techniczny i odpowiednio przygotować auto do sezonu wiosenno-letniego. Poza wymianą opon z zimowych na letnie, dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego, nie zapomnijmy o skontrolowaniu hamulców, układu kierowniczego,  stanu zawieszania, oświetlenia, a także poziomu płynów eksploatacyjnych.

13 kwietnia mundurowi będą o tym przypominać podczas prowadzonej wspólnej akcji z diagnostami stacji kontroli pojazdów "Automark" w Zduńskiej Woli. Dodatkowo funkcjonariusze drogówki będą informować o obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, a także zwracać uwagę na bezpieczeństwo przewozu dzieci. Mundurowi będą ostrzegać również przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem podczas jazdy z telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki w ręce.

Jeśli chcemy sprawdzić samochód  lub mamy wątpliwości związane ze stanem technicznym auta, możemy zgłosić się w dniach 12-14 kwietnia do stacji kontroli pojazdów "Automark" w Zduńskiej Woli przy ul. Mostowej 3. Będziemy mogli tam nieodpłatnie sprawdzić układ kierowniczy, układ hamulcowy oświetlenie oraz elementy zawieszenia samochodu.