Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki i nietrzeźwi kierujący na początek długiego weekendu

Od 27 kwietnia 2018 roku na drogach powiatu zduńskowolskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Policjanci odnotowali też 6 kolizji. Niestety. Pomimo policyjnych apeli kolejny raz na drogach znaleźli się kierujący, którzy wsiadając nietrzeźwi za kierownicę ryzykowali nie tylko swoje życie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci pod nadzorem zduńskowolskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności czołowego zderzenia osobowego Peugeota i Opla, do którego doszło 28 kwietnia 2018 roku po godz. 15:00 w miejscowości Marżynek. W wyniku zdarzenia 29- letni kierujący Peugeotem z urazami nóg i głowy został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi. Natomiast 24-letni kierowca Opla z niegroźnymi obrażeniami trafił do zduńskowolskiego szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło tego samego dnia po godz. 23:00 w Pstrokoniach. Tam 26-letni kierujący Seatem stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Do szpitala z urazem nogi i kręgosłupa trafiła 18-letnia pasażerka Seata.

Niestety. Pomimo policyjnych apeli kolejny raz na drogach znaleźli się kierujący, którzy wsiadając nietrzeźwi za kierownicę ryzykowali nie tylko swoje życie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego. W piątek, 27 kwietnia 2018 roku, po godzinie 19:00, policjanci na ulicy Lawendowej w Zduńskiej Woli zatrzymali 39-letniego zduńskowolanina, który kierując Saabem miał w organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. Natomiast w niedzielę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Kilińskiego w Zduńskiej Woli zatrzymali do kontroli drogowej motorower, za kierownicą którego siedział nietrzeźwy 27-latek. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Przypominamy! Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia!