Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu na zduńskowolskich drogach

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, podczas majowego długiego weekendu, trwały wzmożone działania Policji. Funkcjonariusze nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany był również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Mundurowi nie stosowali taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości.

Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku na drogach powiatu zduńskowolskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zostały ranne trzy osoby. Policjanci odnotowali też 18 kolizji drogowych.   Niestety. Mimo licznych policyjnych apeli, aby nie siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu siedmiu nietrzeźwych kierujących, w tym czterech rowerzystów. Do policyjnych apeli nie dostosowało się także pięciu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Przypominamy: 

Przypominamy! Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości  grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych

Kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli okaże się, że taka osoba nadal kieruje pojazdami, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.