Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na ul. Widawskiej w Szadkowicach Ogrodzim

Trzy osoby trafiły do szpitala w następstwie wypadku drogowego, do którego doszło 9 maja 2018 roku około godz. 7:00 na ul. Widawskiej w Szadkowicach Ogrodzim. Policjanci apelują o ostrożność na drogach!

Zduńskowolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło około godz. 7:00 na skrzyżowaniu ul. Spokojnej i ul. Widawskiej w Szdkowicach Ogrodzim. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili wstępnie, że kierujący osobowym fiatem, 69-letni mieszkaniec gminy Szadek,  jadąc ul. Spokojną  na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym audi poruszającym się ul. Widawską. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący oraz pasażerka fiata z ogólnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala w Sieradzu, a 22-letni kierowca audi z urazem głowy został przewieziony do zduńskowolskiego szpitala. Na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i pojazdów biorących w nim udział, które będą pomocne do ustalenia jego dokładnego przebiegu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Policjanci przypominają !

Ładna pogoda, a z tym związana sucha nawierzchnia i dobra widoczność, sprzyjają ryzykownym i niebezpiecznym zachowaniom kierowców. „Efekt Peltzmana” to w psychologii zachowanie, polegające na tym, że im bezpieczniej czuje się kierowca, tym bardziej niebezpiecznie prowadzi pojazd. Jego poczuciu bezpieczeństwa sprzyjają zarówno korzystne warunki drogowe, jak i systemy bezpieczeństwa w samochodzie.