Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w szkole, w domu oraz podczas wakacji

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jedno z priorytetowych zadań dla zduńskowolskich policjantów. Mundurowi podczas spotkań uczą dzieci prawidłowych zachowań oraz podpowiadają jak unikać niebezpieczeństw.

6 czerwca 2018 r. mł.asp. Anna Wiśniewska z Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli spotkała się z dziećmi Szkoły Podstawowej Nr 7 w Zduńskiej Woli. Policjantka  przypominała uczniom zasady bezpiecznych zachowań zarówno w domu, jak i w szkole. Wskazywała, jakie zachowania są niezgodne z prawem i z obowiązującymi normami społecznymi. Poruszyła też temat dotyczący agresji rówieśniczej wśród dzieci.

Spotkanie stało się również okazją, aby przed nadchodzącymi wakacjami, przypomnieć uczniom, czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny. Policjantka uświadamiała, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane, i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Ostrzegała przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami wynikającymi z kąpania się w „dzikich kąpieliskach", a także o niebezpiecznych konsekwencjach skakania do wody na „główkę ”. Nie zabrakło też porad z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.