Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie IX Międzynarodowego Przeglądu "Folklor Świata"

29 czerwca 2018 roku zduńskowolscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji KWP w Łodzi zabezpieczali przejście uczestników IX Międzynarodowego Przeglądu "Folklor Świata". Pomimo chwilowych utrudnień w ruchu dla kierowców impreza przebiegła "bez wydarzeń".

Zorganizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno - Sportowe "Talent" oraz Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli przejście ulicami miasta "Barwnego Korowodu"   wymagało szczególnego zaangażowania policjantów. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom przemarszu, a także w celu zapewnienia odpowiedniej organizacji ruchu  zduńskowolskich mundurowych wspierali policjanci z OPP KWP w Łodzi oraz służby porządkowe Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli. Pomimo wiążących się z imprezą utrudnieniami w ruchu i objazdami nie doszło żadnych zdarzeń na trasie przemarszu.

Skierowani do służby policjanci zwracali również szczególną uwagę na bezpieczeństwo tzw. "niechronionych uczestników ruchu drogowego". Mundurowi reagowali na przypadki łamania przepisów ruchu drogowego przez pieszych i rowerzystów, wobec których stosowali  środki oddziaływania wychowawczego.

Pliki do pobrania