Kręci mnie bezpieczeństwo w Zduńskiej Woli! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo w Zduńskiej Woli!

29 lipca 2018 r. mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego po raz drugi licznie zgromadzili się na "Niebieskim Pikniku" zorganizowanym z okazji Święta Policji przez Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli oraz dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.

W niedzielne popołudnie na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Zduńskiej Woli przybyły całe rodziny. Zduńskowolscy policjanci i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli dla uczestników pikniku przygotowali szereg atrakcji.  Najmłodsi pod okiem "Komisarza Błyska" swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa  sprawdzali w miasteczku ruchu drogowego oraz w konkursach i zabawach. W nagrodę otrzymywali gadżety, w których nie zabrakło oczywiście odblaskowych elementów.  Strażacy uczyli udzielania pierwszej pomocy, a na stoisku kryminalistyki policjanci zapoznawali dzieci z daktyloskopią nagradzając zainteresowanych dyplomem z własnoręcznie wykonanymi odbitkami palców. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się symulator dachowania i symulatory zderzeniowe, w których można było doświadczyć, jak zachowuje się pojazd, kierowca oraz pasażer w chwili wypadku drogowego. Instruktorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu podkreślali, jak w ważną rolę w tego typu zdarzeniach odgrywają prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne jest właściwe zabezpieczenie przewożonych w samochodzie przedmiotów. Przy użyciu alkogogli i narkogogli chętni pokonywali prosty slalom dowiadując się, jak niebezpiecznie na organizm uczestnika ruchu drogowego działa alkohol i środki odurzające. Policjanci prezentowali swoje służbowe wyposażenie, radiowozy, motocykle oraz zademonstrowali zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy przy użyciu psów służbowych. Dla odwiedzających nie zabrakło informacji o policyjnych przedsięwzięciach, w tym idei oraz funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzielnicowi, w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" zachęcali do korzystania z mobilnej aplikacji "Moja Komenda", a  wspólnie z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie informowali o sposobach pomocy osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy domowej. Nie zabrakło również informacji na temat warunków i procedur podjęcia służby w policji. Dodatkowo żołnierze z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli zaprezentowali swój sprzęt bojowy, a także ciekawie opowiadali o swojej pracy. Przygotowali również kurtynę wodną, przy której można było znaleźć przyjemną ochłodę.  Miłośnicy jednośladów mogli też podziwiać motocykle z grupy APC Moto Pasja.
 
 
Na zakończenie pikniku organizatorzy nagrodzili laureatów konkurs plastycznego Bezpieczna Rodzina”, „Policjant - przyjaciel dzieci” skierowanego do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu zduńskowolskiego, którego głównym celem było  propagowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
W kategorii uczniów klas I-IV zwyciężył Paweł Rachowski, natomiast w kategorii uczniów klas V-VIII pierwsze miejsce przypadło Julii Raj. Jury konkursowe przyznało tez nagrodę Grand Prix dla Nadii Wierzbowskiej - autora wyróżnionej pracy.
 
Dla najmłodszych, którzy wzięli udział w piknikowej loterii,  rozlosowano upominki, które wręczał Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzata Mączyńska oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Mariusz Kubiak. Na nagrodzonych czeka jeszcze jedna niespodzianka - zaproszenie do zwiedzania budynku Komendy Powiatowej Policji  w Zduńskiej Woli  oraz strzelnicy policyjnej.