"Niebieskiego Pikniku" ciąg dalszy - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Niebieskiego Pikniku" ciąg dalszy

30 sierpnia 2018 r. laureaci konkursu plastycznego “Bezpieczna Rodzina”, „Policjant - przyjaciel dzieci” oraz posiadacze szczęśliwych losów z loterii przeprowadzonej podczas zorganizowanego z okazji Święta Policji "Niebieskiego Pikniku" zwiedzili budynek komendy oraz poznali pracę zduńskowolskich policjantów.

W auli komendy najmłodszych przywitali organizatorzy "Niebieskiego Pikniku" - Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzata Mączyńska oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Mariusz Kubiak, którzy jeszcze raz pogratulowali laureatom konkursu i szczęśliwcom z loterii, a następnie zaprosili wszystkich do wspólnego zwiedzania budynku zduńskowolskiej komendy.

Podczas tej szczególnej wizyty dzieci miały okazje poznać pracę policjantów i ich wyposażenie służbowe, zasiąść w policyjnym radiowozie, ale także porozmawiać o bezpieczeństwie. W tym miłym, a jednocześnie bardzo pouczającym spotkaniu dzieci utrwalały również zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach, takich jak: poruszanie się w drodze do szkoły i domu, spędzania czasu wolnego,  czy zachowania się wobec nieznanego, agresywnego psa.

Dla dzieci największą frajdą była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Mierząc do wirtualnej tarczy trenażera strzelań okazało się, że oddanie celnego strzału nie jest prostym zadaniem, ale za to świetną zabawą.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzata Mączyńska oraz dyrektor Powiatowego Centru Pomocy Rodzinie podkreślając, jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów przekazali wszystkim gościom odblaskowe opaski. Organizatorzy „Niebieskiego Pikniku” życzyli dzieciom samych bezpiecznych i szczęśliwych chwil w rozpoczynającym się za kilka dni nowym roku szkolnym.