Tydzień aktywnej profilaktyki - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień aktywnej profilaktyki

Przez cały tydzień zduńskowolscy policjanci przeprowadzili szereg działań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży z powiatu zduńskowolskiego. Tematem przewodnim spotkań z młodzieżą było szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zagrożenia w sieci czyli problemy, z którymi obecnie najczęściej spotykają się młodzi ludzie

24 września 2018 roku najmłodszym policjantka podpowiadała jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i równie bezpiecznie z niej powrócić. St. sierż. Kamila Sowińska podkreślała, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, czyli "niechronionych uczestników ruchu drogowego". Policjantka uczyła dzieci prawidłowych zachowań oraz przypominała numery telefonów alarmowych i wskazała jak należy się zachowywać w razie ataku agresywnego psa.

25 września 2018 roku zduńskowolscy policjanci przeprowadzili akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom. Piesi, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Policjanci po raz kolejny zachęcali pieszych oraz cyklistów do noszenia kamizelek i elementów odblaskowych, zwłaszcza gdy zapada zmierzch. Trudne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność, mgła, opady deszczu, to także potencjalne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stosowanie odblasków bez wątpienia zwiększa ich bezpieczeństwo.

26 oraz 27 września 2018 roku zduńskowolską komendę odwiedziły dzieci z przedszkola AMIŚ oraz Publicznego Przedszkola Nr 5 w Zduńskiej Woli. Przedszkolaki miały okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji i obejrzeć sprzęt oraz umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie służbowych radiowozów, do których mogli wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach przeznaczonych dla osób zatrzymanych, a nawet włączyć sygnały dźwiękowe. Podczas spotkania nie zabrakło prelekcji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjanci przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz numery alarmowe do służb ratunkowych. Nie zabrakło również informacji o właściwym zachowaniu się w kontakcie z agresywnym psem oraz nieznajomym.