Policyjna Akademia Bezpieczeństwa 2018 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa 2018

6 listopada w Szkole Podstawowej w Janiszewicach zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe "Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie". To już XIII edycja konkursu organizowanego w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

Podczas konkursu dzieci klas drugich szkół podstawowych z terenu powiatu zduńskowolskiego rozwiązywały test z wiedzy o bezpieczeństwie oraz pokonywały tor przeszkód. W konkursie wzięło udział 13 szkół, które wystawiły dwuosobowe drużyny składające się z dziewczynki i chłopca.

Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zduńskiej Woli. Drużyna ta będzie reprezentować powiat zduńskowolski podczas rywalizacji w Konkursie na szczeblu wojewódzkim. Drugie miejsce zajęły dzieci reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 10 w Zduńskiej Woli, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zapolicach

Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały  nagrody i okolicznościowe dyplomy. Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Zduńska Wola, Wójt Gminy Zapolice, Wójt Gminy Zduńska Wola oraz Burmistrz Gminy i Miasta Szadek. W całym przedsięwzięciu chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Teraz pozostało nam trzymać kciuki za występ drużyny zwycięskiej w finale wojewódzkim.

Zduńskowolscy policjanci serdecznie dziękują za pomoc w organizacji zawodów dyrekcji oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej w Janiszewicach.