Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli prędkość – stracili prawa jazdy

Policjanci ze zduńskowolskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy dwóm nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

23 grudnia 2018 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wyeliminowali z ruchu dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w miejscowości Ostrówek przekroczyli dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 65 k/m. 46-letniemu kierowcy toyoty corolli oraz  29-letni kierującemu fordem fokusem zostały zatrzymane prawa jazdy. Każdy z nich został ukarany mandatem karnym i dodatkowo otrzymał 10 punktów karnych.

Przypominamy: 

Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h lub więcej straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli okaże się, że taka osoba nadal kieruje pojazdami, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.