Nietrzeźwy z zakazem spowodował kolizję - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy z zakazem spowodował kolizję

20-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego spowodował kolizję drogową. Miał w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Dodatkowo kierował peugeotem pomimo sądowego zakazu. Grozi za to kara nawet do lat 5 więzienia.

23 grudnia 2018 roku. po godz. 19:00 zduńskowolscy policjanci udali do miejscowości Borki Prusinowskie na terenie gminy Szadek, gdzie doszło do kolizji drogowej. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca osobowego peugeota najechał na tył zaparkowanej skody fabii. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że 20-latek miał w organizmie ponad 3,3  promila alkoholu. Dodatkowo prowadził auto pomimo wydanego przez sąd zakazu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu mężczyźnie grozi  kara pozbawienia wolności do lat 5.
Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny zabójca. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki szampana, lub kieliszka wódki może przyczynić się do nieszczęścia na drodze i wejścia w konflikt z prawem.

Nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.