Pijany kierowca spowodował kolizję - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca spowodował kolizję

Nietrzeźwy kierowca toyoty spowodował kolizję. Okazało się, że miał ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się teraz sąd.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2018 r. przed godz. 19:00 na skrzyżowaniu ul. Łódzkiej i ul. Spacerowej w Zduńskiej Woli. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca toyoty nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu i uderzył w audi, które z kolei najechało najechało na tył citroena.   Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że 59-latek miał w organizmie ponad 3,2  promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Zduńskiej Woli, który za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego!