Areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

3 stycznia 2019 roku zduńskowolscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Zduńskowolanin na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. W związku z recydywą grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Do zdarzenia doszło 3 stycznia 2019 r. po godzinie 19:00 w jednym ze sklepów samoobsługowych w Zduńskiej Woli. Wtedy to sprawca ze sklepowej półki zabrał plecak, do którego spakował różne artykuły spożywcze, a następnie próbował wyjść ze sklepu nie płacąc. Kradzież zauważyła kasjerka, która pobiegła za złodziejem próbując go zatrzymać. Wówczas agresywny mężczyzna silnie odepchnął ją, co spowodował, że interweniująca kobieta przewróciła się. Na pomoc koleżance ruszyła inna pracownica sklepu, która próbowała przytrzymać złodzieja.  Zajście to zauważył będący na zakupach policjant z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, który bez chwili wahania pomógł w ujęciu sprawcy kradzieży. Dzięki jego zdecydowanemu działaniu oraz pomocy innego klienta sklepu złodzieja  obezwładniono, a następnie przekazano przybyłym na miejsce zduńskowolskim policjantom. Zatrzymany 26-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli trafił do policyjnego aresztu

Po przedstawieniu zarzutów, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli zastosował tymczasowy areszt wobec działającego w warunkach recydywy sprawcy kradzieży rozbójniczej. Karanemu wcześniej 26-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.