Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Z troski o dziadków i babcie nie tylko przy okazji Ich Święta!

Zduńskowolscy policjanci uczą seniorów bezpiecznych zachowań przez cały rok. Tym razem mundurowi podpowiadali emerytom i rencistom jak skutecznie unikać zagrożeń i niebezpieczeństw podczas spotkania z uczestnikami klubu "Uśmiech Seniora".

23 stycznia 2019 r. w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz dzielnicowi spotkali się z emerytami i rencistami z klubu "Uśmiech Seniora" działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli.  W przygotowanym dla emerytów i rencistów wykładzie nie zabrało informacji na temat ich codziennego bezpieczeństwa. Dzielnicowi miedzy innymi przedstawili metody działań telefonicznych oszustów, którzy wykorzystując ufność osób starszych, w różny sposób dążą do wprowadzenia ich w błąd i w rezultacie do wydania przestępcom gotówki. Mundurowi podkreślali także, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, szczególnie teraz kiedy panuje zimowa aura, a zmrok zapada szybko. "Policjanci pierwszego kontaktu" przypominali, że elementy odblaskowe znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie.

Spotkanie z seniorami było również okazją do zapoznania ich z ideą i funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Dzielnicowi przedstawili i omówili sposób działania tych narzędzi, podkreślając na możliwość wpływu na poziom bezpieczeństwa przez obywateli za pomocą Krajowej MapyZagrożeń Bezpieczeństwa.