Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Trudne warunki na drogach. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków atmosferycznych, nie zawsze jest prędkością bezpieczną!

Uwaga kierowcy, w okresie zimowym panują zmieniające warunki pogodowe, które  powodują, że kierowcy muszą szczególnie uważać na drodze. Taka aura może przyczyniać się do powstawania wypadków i kolizji.

W okresie zimowym jezdnia często może być pokryta śniegiem, w związku z tym jest  mokra i śliska. Takie warunki powodują obniżenie przyczepności opon i wydłużenie drogi hamowania. Z tego powodu należy zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu, a przed skrzyżowaniem wcześniej niż zwykle rozpocząć proces zatrzymywania i sygnalizowania manewrów.

Pamiętajmy o szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych, przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy już wejdzie na przejście, kierujący samochodem jadący ze zbyt dużą prędkością może nie wyhamować.

Apelujemy również do pieszych by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Ponadto, każdy pieszy powinien zadbać o swoją widoczność na drodze. Obowiązek posiadania elementu odblaskowego dotyczy pieszego, który porusza się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, gdzie nie ma chodnika lub drogi dla pieszych.