Informacje dla osób głuchoniemych i słabosłyszących. Deklaracja dostępności

Informacje dla osób głuchoniemych i słabosłyszących

Zgodnie z Ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. nr 209, poz.1243 ze zmianami) Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób uprawnionych.
 
Osoby niesłyszące i niedosłyszące mające trudności w komunikowaniu się, chcąc skorzystać z usług Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli mają prawo do:
 
skorzystania z pomocy biegłego sądowego tłumacza języka migowego
 
Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 127, poz. 721 Nr 171, poz. 1016).
Organ administracji publicznej, w przypadku braku możliwości realizacji świadczenia zawiadamia wraz z uzasadnieniem osobę uprawnioną, wyznaczając możliwy termin realizacji świadczenia lub wskazując na inną formę realizacji uprawnień określonych w Ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się.
Organ administracji publicznej udostępnia dokumenty niezbędne do załatwienia sprawy petenta w formie dostępnej dla osób uprawnionych na ich wniosek.
 
Zgłoszenie powinno zawierać:

  •     imię i nazwisko osoby zainteresowanej,
  •     propozycję terminu,
  •     krótkie określenie sprawy,
  •     kontakt zwrotny (adres zwrotny), na który zostanie nadesłana informacja z potwierdzeniem spotkania.

W celu uzyskania pomocy tłumacza języka migowego, osoba uprawniona winna zgłosić taką potrzebę w dowolnej formie (np. pisemnie, za pomocą e-maila, telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej, za pomocą faksu itp.), co najmniej 3 dni robocze (za wyjątkiem sytuacji nagłych) przed przewidzianym terminem kontaktu kontaktując się:
 
drogą mailową:

prezydialny@zdunska-wola.ld.policja.gov.pl

lub wysyłając  sms na numer  telefonu  723 694 579
albo faxem  numer faksu:   478453204


Deklaracja dostępności strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli

Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli (KPP) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej http://zdunska-wola.policja.gov.pl/ zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

Data publikacji strony internetowej: 2007.

Data ostatniej dużej aktualizacji: 16.09.2020

Strona internetowa http://zdunska-wola.policja.gov.pl/ jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej. Na stronie internetowej znajdują się filmy, do których nie dodano napisów dla osób Głuchych. Napisy będą dodawane w miarę możliwości, sukcesywnie do filmów. Wyłączenia dotyczą filmów, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-23. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą do kontaktu jest podinspektor Małgorzata Ratajczyk, koordynator do spraw zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, adres poczty elektronicznej prawaczlowieka@ld.policja.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 47 8412044. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli mieści się przy ul. Spacerowej 27. Siedziba posiada tablicę informacyjną znajdującą się nad głównym wejściem.

Do wejścia głównego prowadzą schody, przy których znajduje się podjazd dla wózków. W hallu głównym znajduje się recepcja, w której na wprost drzwi wejściowych znajduje się punkt obsługi interesantów. Personel recepcji nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. W dni powszednie w godz. 7:30 – 15:30 interesanci obsługiwani są przez personelu punkt obsługi interesantów. Pracownik obsługi interesantów powiadamia telefonicznie funkcjonariusza lub pracownika Policji o oczekującym interesancie. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Osoby odbierane są z punktu obsługi interesantów i poruszają się po terenie KPP w Zduńskiej Woli w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika policji (osoby wprowadzającej). Przejście z recepcji do dalszej części obiektu nie posiada barier architektonicznych. Przejście z pomieszczenia recepcji do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, z czytnikiem dostępu, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. W dni powszednie od godz. 15:30 do 7:30, soboty, niedziele i święta obsługa interesantów prowadzona jest całodobowo przez oficera dyżurnego KPP w Zduńskiej Woli lub jego zastępcę.

W pomieszczeniu recepcji po lewo od wejścia znajduje się toaleta dla interesantów, przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. Ponadto w pomieszczeniu recepcji po lewej stronie, za drzwiami do toalety znajdują się drzwi do pokoju przyjęć interesantów. Jest wyposażony w sprzęt komputerowy, umożliwiający obsługę interesanta z niepełnosprawnością.

W budynku nie ma windy. Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku. Przed budynkiem, na parkingu od ulicy Spacerowej 27 nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.

Zgłoszenie potrzeby skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego znajduje się na stronie internetowej KPP w Zduńskiej Woli

http://bip.zdunskawola.kpp.policja.gov.pl/280/informacja-dla-osob-glu/26446,Informacja-dla-osob-gluchoniemych-i-slaboslyszacych.html

Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online. Połączenie z Policją z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online jest także możliwe poprzez połączenie wideo przez Internet z dowolnego urządzenia i miejsca.

Wymagane jest zainstalowanie komunikatora Jabber. Więcej informacji o tym jak skorzystać z połączenia video dostępne są na stronie Rozmowa wideo z policjantem przez internet - Policja e-usługi

Więcej informacji dotyczących kontaktu z Policją można znaleźć pod adresem Policja e-usługi

https://euslugi.policja.pl/

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony