Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

zostań policjantem

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy bliżej nas
Serwis Służby Cywilnej

Najczęściej czytane

 1. Wypadek w gminie Zapolice

  Do groźnego wypadku doszło w Kalinowej, gmina Zapolice. Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. Dwie osoby trafiły do szpitala w Sieradzu.

 2. Wypadek w gminie Zduńska Wola

  Do groźnego wypadku doszło w Karolewie, gmina Zduńska Wola. Zderzyły się tam dwa samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala w Sieradzu.

 3. Śmiertelne potrącenie pieszego

  Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na ul. Złotej. W wyniku tego wypadku śmierć poniósł 59-letni pieszy.

 4. Rowerzysto bądź bezpieczny na drodze

  Na terenie powiatu zduńskowolskiego, w ciągu ostatniego tygodnia stwierdzono, aż 11 przypadków nietrzeźwych kierujących jednośladami. Nieodpowiedzialne zachowania kierujących mają wpływ przede wszystkim na ich bezpieczeństwo, ale jednocześnie na innych uczestników ruchu.

 5. Prelekcje on-line z dziećmi na temat bezpieczeństwa

  Zduńskowolscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań on-line z uczniami szkół podstawowych na temat bezpieczeństwa. Nauczyciele z powiatu zduńskowolskiego w ramach współpracy udostępnili czas przeznaczony na lekcje z dziećmi, na pogadankę poruszającą tematykę ogólnie pojętego bezpieczeństwa oraz obowiązujących w dalszym ciągu obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.

 6. Na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

  W dniu 21.05.2020 r., na terenie powiatu zduńskowolskiego prowadzone były ogólnopolskie działania pod nazwą ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi oraz kierujący jednośladami.

 7. Sprawca podpaleń aresztowany

  6 kwietnia 2020 roku zduńskowolscy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzewanego o dokonanie szeregu podpaleń, które miały miejsce na terenie miasta i gminy Szadek. Mężczyzna na wniosek prokuratura został tymczasowo aresztowany. Za podpalenia, których skutkiem było zniszczenie mienia o łącznej wartości przekraczającej 200 tys. zł. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

 8. Złodziej paliwa zatrzymany

  Zduńskowolscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który na terenie kilku miast województwa łódzkiego tankował paliwo, a następnie odjeżdżał z terenu stacji paliw, nie uiszczając opłaty za nie. 20-latek odpowie za przestępstwa kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Bezpieczeństwo nad wodą także podczas zimy.

  Policjanci apelują o szczególną ostrożność przy wchodzeniu na zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki. Zamarznięte akweny wodne zachęcają do wchodzenia na lód i ślizgania się na nim. O wypadek bardzo łatwo , tym bardziej, że wszystko dzieje się szybko a z powodu wyziębienia organizmu człowiek umiera w ciągu kilku minut.

 10. Policjantem jest się 24 godziny na dobę

  Policjant zduńskowolskiego wydziału prewencji, w czasie wolnym od służby, zauważył na trasie S-8 pojazd, którego kierujący nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Dzięki działaniom podjętym przez funkcjonariusza zatrzymano pijanego kierującego. Jak się okazało podczas kontroli drogowej, 54 letni kierujący miał w swoim organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Linki

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ