Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek na torach

  Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło na torach kolejowych w Zduńskiej Woli. 50-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg.

 2. 30-letni wandal trafił do policyjnego aresztu

  Zduńskowolscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie sześciu samochodów na osiedlowym parkingu. 30-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

 3. Areszt dla oszusta internetowego

  16 lutego 2018 roku funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie ze zduńskowolskimi policjantami zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o szereg oszustw internetowych. Zatrzymany 26-letni zduńskowolanin mógł wyłudzić na terenie całego kraju sprzęt wartości 48 tys. złotych.

 4. Lekcja z dzielinicowymi

  Profilaktyka i edukacja w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży to jedno z priorytetowych zadań zduńskowolskich dzielnicowych. Spotykając się z uczniami mówią o nieodpowiedzialnych i niebezpiecznych zachowaniach, a także podpowiadają jak skutecznie unikać zagrożeń.

 5. Kierowco - parkuj z głową!

  20 lutego 2018 roku funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki wspomagani przez strażników miejskich prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących, którzy zaparkowali swój pojazd niezgodnie z przepisami. Nieprawidłowe zatrzymanie i postój powodują utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych oraz mogą być przyczyną powstawania zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że brak wolnego miejsca na parkingu nie uprawnia nas do parkowania w miejscach do tego nie przeznaczonych.

 6. Konflikt doprowadził do zniszczenia auta

  Policjanci z posterunku w Szadku zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie samochodu. Wartość strat oszacowano na 1000 zł. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Tłem były najprawdopodobniej osobiste porachunki.

 7. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

 8. Nietrzeźwy katował kota

  Zduńskowolscy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który znęcał się nad 4-miesięcznym kotem. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

 9. Zwolnij! Jak kocha to poczeka

  14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali kolejny już raz działania mające na celu zwrócenie uwagi kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pośpiech na drodze nie jest wskazany, a bliska nam osoba …jak kocha to poczeka. Ważne aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Podczas akcji osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość na drodze policjanci będą wręczać zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”. Mają one przypominać kierującym o tym, że nie warto się spieszyć i narażać życie.

 10. Sprzedawca podróbek zatrzymany

  Zduńskowolscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który posiadał kilkaset etui do telefonów komórkowych z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość zabezpieczonych przedmiotów oszacowano na ponad 37 tys. zł. Za używanie zastrzeżonych znaków towarowych grozi kara do 2 lat więzienia.

Tagi

upal święto policji Moja Komenda woda kradzież dziecko internet mapa zagrożeń ruch drogowy marihuana pobicie podróbki wizerunek wakacje weekend ŚDM ratowanie życia poszukiwany PaT prewencja krew narkotyki zabójstwo wypadek pijana matka pedofil rower motocyklista wnioski usiłowanie kradzieży z włamaniem kierownictwo oszustwa pijany nietrzeźwy kierujący odblaski komendant pożar

Linki

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ