Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności


Najczęściej czytane

 1. Ukrywali przed wierzycielami śmigłowiec i jacht

  Zduńskowolscy policjanci wspierani przez łódzkich kontrterrorystów pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu zatrzymali cztery osoby. Trzy z nich są podejrzane o celowe ukrywanie majątku przed wierzycielami, a czwarta o przywłaszczenie mienia przedsiębiorstwa. Decyzją sądu jedna osoba została aresztowana na 3 miesiące, a pozostali decyzją prokuratora zostali oddani pod dozór policji oraz muszą wpłacić kilkudziesięciotysięczne poręczenia majątkowe.

 2. Wypadek w gminie Zduńska Wola

  Do groźnego wypadku doszło w Karolewie, gmina Zduńska Wola. Zderzyły się tam dwa samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala w Sieradzu.

 3. Wypadek w gminie Szadek

  Do groźnego wypadku doszło w Tarnówce, gmina Szadek. Zderzyły się tam cztery samochody. Cztery osoby trafiły do szpitali w Zduńskiej Woli i Pabianicach.

 4. Kierowco bądź odpowiedzialny

  Mimo licznych apeli i kampanii informacyjnych wciąż zdarzają się kierowcy, którzy swoim lekceważącym stosunkiem dla przepisów i zasad ruchu drogowego powodują zagrożenie dla innych uczestników ruchu kołowego.

 5. Śmiertelny wypadek na torach

  Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło 1 listopada na przejeździe kolejowym w Zduńskiej Woli. 65-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg.

 6. Plantacja konopi indyjskich i "lewy" alkohol

  Zduńskowolscy kryminalni zlikwidowali plantację marihuany znajdującą się na terenie gminy Zapolice. Mundurowi zabezpieczyli 21 krzaków konopi indyjskich oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany 52-latek usłyszał zarzuty i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 7. Bezpieczeństwo nad wodą także podczas zimy.

  Policjanci apelują o szczególną ostrożność przy wchodzeniu na zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki. Zamarznięte akweny wodne zachęcają do wchodzenia na lód i ślizgania się na nim. O wypadek bardzo łatwo , tym bardziej, że wszystko dzieje się szybko a z powodu wyziębienia organizmu człowiek umiera w ciągu kilku minut.

 8. Groźny wypadek w Izabelowie

  Do groźnego wypadku doszło w Izabelowie, gmina Zduńska Wola. Skuter zderzył się czołowo z samochodem. Dwie osoby trafiły do szpitala w Sieradzu

 9. Wypadek w gminie Zapolice

  Do groźnego wypadku doszło w Kalinowej, gmina Zapolice. Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. Dwie osoby trafiły do szpitala w Sieradzu.

 10. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

Tagi

wakacje wnioski oszustwo pijany kradzież pirat drogowy marihuana krew paserstwo zaginiony policjant po służbie pedofil wypadek koronawirus policjanci odnaleźli internet próba skorumpowania policjantów kradzież rozbójnicza zabójstwo PaT nietrzeźwy kierujący odnalezienie zaginionej oszustwa motocyklista nielegalny tytoń wypadek śmiertelny prewencja rozbój ratowanie życia zniszczenie mienia nielegalny alkohol złamanie zakazu nieletni kradzież z włamaniem pościg policyjny woda nietrzeźwi kierujący tytoń akcyza mapa zagrożeń Moja Komenda narkotyki weekend poszukiwany pościg ruch drogowy alkohol fałszywy alarm bombowy wizerunek złamanie zakazu gromadzenia się

Linki