Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Oszust internetowy zatrzymany

  Policjanci Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli przedstawili szereg zarzutów 20-letniemu mieszkańcowi Łęczycy, który dokonywał oszustw internetowych na terenie całego kraju. Mężczyzna oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, który nigdy nie docierał do klientów. Osoby pokrzywdzone straciły w ten sposób w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 2. Profilaktyka dla rodziców

  11 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli dzielnicowi przeprowadzili dla rodziców zajęcia profilaktyczne z zakresu rozpoznawania zagrożeń środkami psychoaktywnymi.

 3. Zduńskowolscy policjanci podsumowali 2017 rok

  W Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli odbyła się odprawa roczna, podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu zduńskowolskiego oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W naradzie uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi młodszy inspektor Tomasz Olczyk, kierownictwo zduńskowolskiej komendy, policjantki i policjanci.

 4. Śmiertelne potrącenie pieszej. Policjanci apelują o ostrożność!

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszej, do którego doszło na ul. Łódzkiej w Zduńskiej Woli. Mundurowi kolejny raz przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.

 5. Bezpieczne ferie zimowe

  Przed nadchodzącymi feriami policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, a także spędzania czasu wolnego od nauki szkolnej w miejscu zamieszkania. Okazją do podnoszenia wiedzy z tego zakresu są organizowane przez dzielnicowych spotkania w szkołach.

 6. Podsumowanie weekendu

  Za nami 26 finał WOŚP. Tak jak w całym kraju, nad zapewnieniem bezpieczeństwa wolontariuszy i kwestujących dzieci czuwali także zduńskowolscy policjanci. W trakcie prowadzonych na terenie powiatu zduńskowolskiego zbiórek nie odnotowano żadnych zdarzeń.

 7. Z troski o dziadków i babcie nie tylko przy okazji Ich Święta!

  Policjanci uczą seniorów bezpiecznych zachowań przez cały rok. Przy okazji Dnia Babci i Dziadka przypominają o podstawowych zasadach i apelującą do osób mających codzienny kontakt z seniorami o wyczulanie ich na zagrożenia podczas zwykłych rozmów w myśl zasady „Kropla drąży skałę”

 8. Rusza budowa kanalizacji na ul. Świerkowej - zmiana organizacji ruchu

  17 stycznia 2018 roku od godz. 8:00 wyłączony zostanie całkowicie z ruchu odcinek ul. Świerkowej w Zduńskiej Woli od ul. Jodłowej do ul. Łaskiej. Na czas prac związanych z budową kanalizacji został wyznaczony objazd.

 9. Punkt kontroli autobusów

  Nadchodzi czas ferii zimowych w województwie łódzkim – czas radości i zabawy oraz wyjazdów naszych dzieci na zimowiska. Przed wyruszeniem w drogę policjanci sprawdzą stan techniczny i trzeźwość kierowcy autokaru, który ma wieźć nasze pociechy.

 10. Areszt za kradzież rozbójniczą

  23 grudnia 2017 roku zduńskowolscy policjanci zatrzymali 23-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Zduńskowolanin na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. W związku z recydywą grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Tagi

mapa zagrożeń weekend kradzież wypadek ruch drogowy narkotyki odblaski pijany woda motocyklista poszukiwany zabójstwo kierownictwo święto policji wnioski PaT wizerunek dziecko internet ŚDM pożar Moja Komenda pedofil krew nietrzeźwy kierujący marihuana usiłowanie kradzieży z włamaniem prewencja komendant wakacje pobicie ratowanie życia upal pijana matka oszustwa rower

Linki

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ