Śmiertelny wypadek na torach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na torach

Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło 1 listopada na przejeździe kolejowym w Zduńskiej Woli. 65-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg.

Do zdarzenia doszło około godziny 6:40 w obrębie strzeżonego przejazdu kolejowego na ul. Getta Żydowskiego. 65-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli dostał się wprost pod nadjeżdżający od strony Sieradza pociąg osobowy relacji Ostrów Wielkopolski - Łódź Kaliska. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy:

Przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest nieostrożność kierowców i pieszych. Lekceważenie i niestosowanie się do znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami, to główne grzechy kierowców samochodów. Podobnie nieostrożnie zachowują się piesi i rowerzyści. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.