Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorzy w dalszym ciągu w zainteresowaniu oszustów i złodziei!

Zduńskowolscy policjanci kolejny raz apelują do osób starszych o czujność i rozwagę!

5 marca 2019 r. 82-letnia mieszkanka gminy Szadek wpuściła do swojego domu kobietę, która zaproponowała, że zakupi od seniorki stare, zabytkowe przedmioty. Wystarczyła tylko chwila nieuwagi, a do domu dostał się towarzyszący kobiecie mężczyzna, który splądrował mieszkanie i skradł pieniądze oraz biżuterię. O tym, że była to para złodziei, emerytka zorientowała się dopiero, kiedy opuścili jej dom.

W związku z  powtarzającymi się przypadkami kradzieży, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.
 

Przypominamy!

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod. Wykorzystują najczęściej zaufanie i "dobre serce" tych ludzi. Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami podając się za osoby urzędowe, np. pracownika opieki społecznej lub ZUS-u, hydraulika lub przedstawiciela fundacji, czy stowarzyszenia. Podobne metody działania mogą być wykorzystane przez domokrążców oferujących do sprzedaży tanie towary, czy też osoby proszące o jałmużnę. Po podstępnym wejściu do mieszkania wykorzystują nawet chwilową nieuwagę i okradają domowników.