Policyjna akcja "Prędkość" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja "Prędkość"

11 lipca 2019 roku funkcjonariusze zduńskowolskiej komendy prowadzili wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem akcji było ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania prędkości dopuszczalnych oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

11 lipca 2019 r. zduńskowolscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od wczesnych godzin porannych prowadzili działania informacyjno-edukacyjne, polegające między innymi na promowaniu właściwych zachowań na drodze oraz na uświadamianiu kierującym, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości zwiększa ryzyko śmierci i poważnych obrażeń. Niestety mimo coraz większej świadomości społeczeństwa wynikających z łamania przepisów ruchu drogowego, w dniu wczorajszym zatrzymano do kontroli drogowej 14 kierujących, którzy przekroczyły dopuszczalną prędkość.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego. Przestrzegamy, że nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych,  w tym od samopoczucia kierowcy, kultury i techniki jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży.