Zatrzymani złodzieje rowerów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje rowerów

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez kryminalnych ze Zduńskiej Woli. Policjanci udowodnili im kradzież trzech rowerów. Mężczyźni wstępnie przyznali się do popełnionych przestępstw. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Od czerwca 2019 roku policjanci ze Zduńskiej Woli otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach rowerów z klatek schodowych i stojaków przyblokowych.  Policjanci wytypowali krąg osób podejrzewanych i po zebraniu wystarczających materiałów dowodowych w poniedziałek zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do winy. Sprawcy dokonywali kradzieży rowerów, które nie były w  żaden sposób zabezpieczone. Śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży rowerów z terenu miasta Zduńska Wola. Podczas prowadzonych czynności odzyskano utracone mienie, które wktótce wróci do prawowitych właścicieli. 19 i 43-latek odpowiedzą teraz przed Sądem, za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. 

 

Pamiętajmy!

Warto zainwestować w solidniejsze zabezpieczenie, a także nie pozostawiać roweru bez dozoru w przypadkowych miejscach. Warto również zanotować numer fabryczny roweru, a gdy go nie ma, oznakować rower, na przykład przez straż miejską. W przypadku kradzieży takie dane umożliwią wprowadzenie jednośladu do policyjnych rejestrów i ułatwią jego odzyskanie. Należy podkreślić, że jeśli będziemy kupować rower wyłącznie z pewnych źródeł: sklepów, hurtowni lub od znajomych osób, to wówczas skutecznie zmniejszymy rynek zbytu złodziejom i paserom, którzy nie będą mieli komu odsprzedać łupów.