Zatrzymani złodzieje rowerów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Zatrzymani złodzieje rowerów

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez kryminalnych ze Zduńskiej Woli. Policjanci udowodnili im kradzież trzech rowerów. Mężczyźni wstępnie przyznali się do popełnionych przestępstw. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Od czerwca 2019 roku policjanci ze Zduńskiej Woli otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach rowerów z klatek schodowych i stojaków przyblokowych.  Policjanci wytypowali krąg osób podejrzewanych i po zebraniu wystarczających materiałów dowodowych w poniedziałek zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do winy. Sprawcy dokonywali kradzieży rowerów, które nie były w  żaden sposób zabezpieczone. Śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży rowerów z terenu miasta Zduńska Wola. Podczas prowadzonych czynności odzyskano utracone mienie, które wktótce wróci do prawowitych właścicieli. 19 i 43-latek odpowiedzą teraz przed Sądem, za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. 

 

Pamiętajmy!

Warto zainwestować w solidniejsze zabezpieczenie, a także nie pozostawiać roweru bez dozoru w przypadkowych miejscach. Warto również zanotować numer fabryczny roweru, a gdy go nie ma, oznakować rower, na przykład przez straż miejską. W przypadku kradzieży takie dane umożliwią wprowadzenie jednośladu do policyjnych rejestrów i ułatwią jego odzyskanie. Należy podkreślić, że jeśli będziemy kupować rower wyłącznie z pewnych źródeł: sklepów, hurtowni lub od znajomych osób, to wówczas skutecznie zmniejszymy rynek zbytu złodziejom i paserom, którzy nie będą mieli komu odsprzedać łupów.